Akce! Pedrollo TOP-MULTI TECH 2 Zobrazit

Pedrollo TOP-MULTI TECH 2

7 857 Kč s DPH

1050095

Nové

Výrobce: Pedrollo

Skladem

Napětí 230V
Maximální průtok 80 l/min
Max. výtl. výška 42m
Výkon 550W
Hmotnost 10 kg
Připojení 5/4"
Výška 42,8 cm
Šířka 17,8 cm
Délka kabelu 10m
Max. ponor 5m
Maximální průměr částic 1,3 mm

Díky vysoké účinnosti a spolehlivosti jsou ponorná článková čerpadla TOP MULTI-TECH ideální pro domácí aplikace při zásobování vodou z nádrží nebo studní. Čerpadla lze použít i v závlahových systémech při využití srážkových a nebo povrchových vod z různých zdrojů.

PROVOZNÍ LIMITY • Hloubka ponoru pod vodní hladinou max. 5 m • Geodetická dopravní výška max. 10 m • Teplota čerpané kapaliny max. +40 °C • Průchodnost pevných nečistot o max. Ø 1.3 m

Čerpadla TOP MULTI-TECH jsou vertikální ponorná vícestupňová drenážní odstředivá čerpadla s automatickým ovládáním provozu Start/Stop reagujícím na otevření/zavření odběrového místa v rozvodném systému. Čerpadla jsou ve výtlaku vybavena speciální patentovanou zpětnou klapkou. Utěsnění hřídele čerpadla je zajištěno ze strany hydraulické jednoduchou mechanickou ucpávkou typu STA-12R SIC a ze strany elektromotoru jednoduchou mechanickou ucpávkou STA-13R. Obě mechanické ucpávky jsou mazány a chlazeny trvalou olejovou náplní. Uzavřený ponorný elektromotor je umístěn v horní části čerpadla a je chlazen obtékající čerpanou kapalinou. Oběžná kola na hřídelí rotují uvnitř paprskového difuzoru, který usměrňuje kapalinu z jednoho oběžného kola do sacího otvoru dalšího. Kapalina tak projde přes sérii oběžných kol do výtlačného otvoru. Každé oběžné kolo, difuzor a těleso článku tvoří jeden stupeň, který zvýší tlak kapaliny vždy o stejnou hodnotu.
Na výtlačné hrdlo se zpětnou klapkou čerpadel TOP MULTI-TECH je možno namontovat hadicový nátrubek.
Sání je umístěno na spodní hraně čerpadla, kryté jemným žebrováním a nerezovým sítkem s průchodností mechanických nečistot o max. ø 1,3 mm.

Čerpadla TOP MULTI-TECH jsou dodávána pouze s jednofázovým ponorným elektromotorem vhodným pro trvalé zatížení. Elektromotory jsou chráněny vestavěnou tepelnou ochranou statorového vinutí.

Při poklesu tlaku v systému pod 1,5 bar (např. otevření kohoutku) uvede elektronika čerpadlo do chodu. Při poklesu průtoku pod hodnotu 2 l/min. (např. uzavření kohoutku) elektronika automaticky vyřadí čerpadlo z chodu.

Ochrana čerpadla

  • Chod na sucho: při chodu na sucho vyřadí elektronika čerpadlo z provozu. Následně pak automaticky v časových intervalech 15, 30 a 60 min. (max. po dobu 24 hod.) obnovuje jeho provoz.
  • Časté starty: v případech, kdy čerpadlo v čase 30 min spíná v intervalech kratších jak 2 min. (např. netěsnost systému) odstaví elektronika čerpadlo na dalších 30 min. z provozu. Po 30 min. obnoví jeho provoz.
  • Zatuhnutí: pokud je čerpadlo déle jak 48 hod. v nečinnosti, tak elektronika zkušebně spustí čerpadlo na dobu 10 vteřin.

Aby se zabránilo nežádoucím častým startům čerpadla z důvodu úkapů, průsaků a pod. doporučujeme do systému instalovat malou tlakovou nádobu o objemu např. 8l s přetlakem 1,2 bar.